/ Money.pl | 3.10.2016

Pudełka na prezenty nie muszą być banalne

Pudełka na prezenty nie muszą być banalne

Dla niektórych obdarowywanie innych prezentami stanowi większą frajdę, niż gdy sami je otrzymują. Zapewne decyduje o tym wiele czynników, a najważniejszym z nich jest satysfakcja ze sprawienia radości i wywołania uśmiechu na twarzy drugiej osoby. Wie o tym każdy, kto chociaż raz tego doświadczył. Jednakże są jeszcze inne, drobniejsze przyjemności z tym związane. Mam tu na myśli samo przygotowywanie takiego prezentu, jego pakowanie i ozdabianie.

Oczywiście powszechnie wiadomo, że dla niektórych ta czynność jest prawdziwą zmorą i jej nie cierpią, gdyż nie czują się na siłach w kwestiach niektórych czynności manualnych lub po prostu uważają, że ich smak estetyczny do niczego się nie nadaje, a już na pewno nie do tworzenia kompozycji, jaką następnie komuś się podaruje. Zarówno dla jednych, jak i drugich możemy podpowiedzieć kilka prostych rad, jak sprawnie przygotować taki prezent.

Przede wszystkim dobre wykonanie

Idealnym rozwiązaniem są tu pudełka na prezenty, które możemy nabyć w gotowej formie. Przede wszystkim mamy wówczas gwarancję jakości wykonania oraz tego, że przy pierwszym lepszym wstrząsie w trakcie przewożenia go samochodem nie rozsypie się na kawałki. Kolejną niezwykle ważną kwestią jest estetyka. Pudełka takie są tak skonstruowane, że dzięki specjalnym zamknięciom, nie trzeba ich dodatkowo zaklejać taśmą. To ma znaczenie zwłaszcza przy otwieraniu, gdy solenizant nie będzie musiał siłować się z nimi, a po prostu jednym ruchem otworzy i sprawdzi, co jest w środku. Przyszła zawartość, którą chcemy tam umieścić, również ma znaczenie przy wyborze takiego kartonu, gdyż mamy do wyboru kilka rodzajów formatów.

Tak więc są egzemplarze na książki, na płyty kompaktowe, na mniejsze urządzenia elektroniczne, jak telefon czy czytnik e-booków, a większe nawet takie kształtem przystosowane do zapakowania sporych rozmiarów płaskiego telewizora czy monitora. Co ważne, spiszą się one również, jeżeli prezent chcemy wysłać pocztą, gdyż z myślą o tym także były produkowane i z pewnością przesyłka dotrze w doskonałym stanie, a jednocześnie zachowa swoją estetykę nadającą jej formę prezentu.

Nie tylko środek ma znaczenie

Wróćmy jeszcze do samego „procesu” przygotowywania paczki. Pudełka na prezenty nie muszą być szare i monotonne. Oczywiście, zawsze można jeszcze obwinąć je kolorowym papierem i przewiązać kokardą, ale są również inne sposoby na mocniejsze zaakcentowanie estetycznych walorów. Przede wszystkim zależy, dla kogo przeznaczony jest prezent. Jeżeli jest to dziecko i jego impreza urodzinowa, na którą zaproszeni są koledzy i koleżanki ze szkoły bądź przedszkola, warto wraz z maluchem własnoręcznie ozdobić takie pudełko, chociażby za pomocą kredek. Będzie to fajna zabawa dla dziecka, a z drugiej strony, prezent nabierze specjalnego charakteru już samym swym opakowaniem. Dla dorosłych z kolei można pokusić się o specjalne pudełko, które już jest ozdobione, np. motywem kwiatowym, dzięki czemu nic więcej nie musimy robić, a jedynie włożyć do środka prezent.

Takie kolorowe pudełko samo w sobie jest już praktycznym przedmiotem, który może się przydać następnie jako pojemnik do przechowywania w nim chociażby dziecięcych zabawek. W pewnych wypadkach opakowanie powinno być zdecydowanie bardziej stonowane, a wszelkie dodatkowe ozdoby nawet niewskazane. Wówczas wystarczy wybrać odpowiednie i przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wykonanie i odpowiednią sprawność przy otwieraniu i zamykaniu.

Pakowanie może stać się twórczym wyzwaniem, które jedni podejmą z przyjemnością, a inni bardziej z konieczności. Warto jednak wyposażyć się w odpowiednie ku temu pudełka, które zapewne jednym, jak i drugim ułatwią tę czynność, a pakunkowi dodadzą odrobiny estetyki.

/ Money.pl | 3.10.2016

Udostępnij

Najnowsze galerie